Chorvatsko každoročně láká tisíce Čechů. Je to „levná“ destinace

Do Chorvatska každoročně zamíří kolem 800 tisíc Čechů. Mnoho z nich se k Jadranu vrací opakovaně, a proč by ne. Chorvatsko není příliš vzdálené, takže není problém jet autem do Chorvatska a zajistit si ubytování hned v několika destinacích za sebou. Ubytovanivchorvatsku.cz je web, kde objevíte tisíce možností ubytování hotely penziony a samozřejmě velmi oblíbené apartmány, v různých koutech úchvatného Chorvatska.

Azurové moře, oblázkové pláže

Většina lidí jezdí do Chorvatska především kvůli moři. Jadranské moře je azurově průzračné, a kromě standardního koupání a šnorchlování, mohou turisté využít mnoha vodních zábavných a adrenalinových atrakcí. Není proto divu, že se většina apartmánů nachází v blízkosti pláží.

Historická centra měst

Dubrovník, Zadar, Záhřeb – to jsou jen některá z chorvatských měst, kde na vás dýchne atmosféra dávných věků v historických centrech a současně objevíte moderní kavárny a restaurace, galerie a muzea, festivaly a mnoho jiných zážitkových programů. Pokud Chorvatskem projíždíte, i když není počasí v Chorvatsku horké, zajistěte si ubytování na ubytovanivchorvatsku.cz.

Národní parky

Plitvická jezera patří mezi nejznámější chorvatské národní parky. Kdo by neznal legendární Poklad na Stříbrném jezeře, který se v národním parku natáčel. V Chorvatsku je celkem 10 národních parků a všechny jsou uchvacující.

Výborné jídlo a víno

V Chorvatsku můžete ochutnat některá z jejich typických jídel – čevapčiči, pljeskavica, žgvacet, pašticada, maněstra, ajvar, bura, girice, brodet, škrpina, ryba na gradele. Za ochutnání jistě stojí také chorvatské víno. Jen mějte na paměti, že zpravidla obsahuje více alkoholu a taninu než české odrůdy.

Chorvati jsou přátelský, pohostinný a upovídaný národ, což dodá vaší návštěvě Chorvatska tu správnou jiskru.