Odkud se vzal kratom a o co se vlastně jedná?

Kratom (vědecky známý jako Mitragyna speciosa) je stálezelený strom původem z jihovýchodní Asie, zejména z Indonésie, Malajsie, Thajska a Filipín. Jedná se o rostlinu z čeledi mořenovitých (Rubiaceae), která je známá svými listy obsahujícími řadu účinných látek, včetně alkaloidů mitragynin a 7-hydroxymitragynin.

Důležitá součást tradiční medicíny

Listy kratomového stromu byly dlouho používány v tradiční medicíně v jihovýchodní Asii k léčbě různých potíží, jako je bolest, úzkost, únavu a deprese. Listy se mohou konzumovat syrové, sušené nebo zpracované do prášku, kapslí nebo extraktů. Kratom má různé účinky v závislosti na dávce a způsobu užívání, může působit stimulačně, relaxačně nebo analgeticky.

Kratom jako snadno dostupný lék

V posledních letech se kratom stal populární v západních zemích, kde je často hledán jako přírodní alternativa k lékům proti bolesti a lékům na předpis. Nicméně, jeho účinky a bezpečnost nejsou zcela prozkoumány. Kratom je v některých zemích regulován, ale v České republice je jeho prodej legální, stejně jako jeho užívání. Můžete ho vyzkoušet i vy. Před užíváním je vhodné znát doporučené dávkování a případná rizika. Také byste se měli seznámit s jednotlivými kmeny kratomu, protože se mezi sebou liší v obsahu účinných látek a tím pádem i v účincích. Obzvláště populární je bílý kratom.

Nabízí se ale i další kmeny, třeba zelený, červený, žlutý a hnědý kratom. Kratom se nevyplatí kupovat od neznámých prodejců, ale pouze v renomovaných obchodech, kde svému sortimentu dobře rozumí. Pokud je i vaším cílem kvalitní obchod kratom, zvolte Neonkratom.cz. Najdete zde mnoho důležitých informací a všechny kmeny kratomu za výhodné ceny.