Velké plusy a mínusy, které vám přinesou nejčastější technologie oplocení

Oplocení jako takové je rozhodně velice specifickou záležitostí už jenom kvůli tomu, že nejen samotné jednotlivé typy oplocení, ale také uživatelé velice často hledají odlišné preference v tom, co od plotu jako takového vůbec očekávat.

To vás tak může přivést k různým plotových technologiím. Některé jsou přitom poměrně dost jednoduché, zatím co jinde můžete mít mírné problémy najít velké plusy a mínusy. A právě proto uděláme dnes za vás velké porovnání plotů, včetně jejich výhod a nevýhod.

Klasické pletivové ploty

Jdeme od té největší tradice, kterou jsou pletivové ploty. Pokud se rozhodujete k oplocení zahrady, nebo pracovního pozemku, tak možná volíte správně. Zásadní výhodou je cena, kdy samotné pletivo, ale i plotové sloupky kulaté a potřebné vybavení nestojí ani zdaleka velké peníze.

Jejich instalace pak rovněž může být poměrně dost jednoduchá, ale můžete narazit například na obtížnější betonování základů pro sloupky. Problémem ale je, že jednoduché štípačky stačí na překonání takového plotu. Už jeho samotná struktura ho tak nepředurčuje k maximální ochraně, ale také zde nečekejte velkou míru soukromí a bezpečí.

Průmyslové řešení pomocí svařovaných panelů

Svařované panely jsou technologií, která rozhodně nenabízí ani zdaleka míru estetičnosti. Ale jsou velice odolné a také vhodné k ochraně průmyslových komplexů. Hlavní výhodou, kterou svařované panely mají, je především jejich struktura. Pevná kulatina jde jenom těžko a hlasitě překonat. Přitom jsou postaveny tak, aby nebylo jednoduché je, jakkoliv přelézt. Jsou tak ideální jako ochranné ploty, kde neočekáváte vysokou míry estetiky.

Opravdu estetické a designové dokonalé oplocení

Další možností je ale oplocení, které naopak chcete dostat na vrchol možného designu. Možností tady budete mít poměrně dost, ale plotové lamelové výplně budou vítězné. Důvodem je už jenom fakt, že dokáží dokonale imitovat rustikální materiály, přičemž jsou ale odolnější a jednodušší na instalaci. Pro průmyslové využití tyto ploty ale nejsou vhodné hlavně pro jejich vyšší cenu. Přináší ale vysokou míru soukromí.