Tradiční spalovací motory společností Perkins a Tatra. Co je spojuje a co je naopak rozděluje?

Svět motorismu je plný neuvěřitelného množství značek, které se podílejí na celé produkci. Přitom některé značky získají postupem času nefalšovanou slávu u naprosté většiny svých milovníků. Typickým příkladem mohou být motory jako takové.

Od motorek, přes automobily až po dopravní letadla jsou motory dechberoucí záležitostí a společnosti, které se věnují jejich výrobě, jsou právem bijícím srdcem motorismu. Dnes se přitom podíváme na dvě značky, které jsou mistry na poli naftových motorů. na firmy Perkins a Tatra.

Domácí chlouba v podobě Tatry

Tatra je jedna z tradičních českých společností, která také patří mezi mezinárodně nejdůležitější hráče v rámci naší republiky. Hlavním artiklem jsou pochopitelně samotné naftové motory, které dokáže Tatra produkovat v ohromných výkonech hlavně pro monstra jako jsou kamiony, nebo dokonce vojenská technika.

Skrz naskrz jsou tak motory Tatra nefalšovanou parádou a jejich majitelé si je nemohou vynachválit. Hlavním parametrem je zde životnost, kterou zajišťuje opravdu pečlivá a kvalitní výstavba motorů v každém ohledu. Mimo ni se spolehněte také na kvalitní výkon a dostatečný výběr zcela rozdílných modelů.

Jak si stojí oproti společnosti Perkins?

Perkins a Tatra jsou dva velcí sokové, kteří se společně přetahují o svoje věrné zákazníky. Obě společnosti sice vyrábějí kvalitní naftové motory, ale každá má svoje specifické odlišnosti proti té druhé. Rozhodně se nedá říct, že by motory Perkins nebyly dostatečným oponentem, spíše naopak. Jsou velice oblíbené, a dokonce mají větší rozšíření. V oblasti kvality si ale mohou vzájemně podat ruce.

Tradice z Británie, která jen tak nevymře!

Hlavně díky svému lepšímu postavení v anglicky mluvící zemi jsou společnosti jako Perkins předurčeny k úspěchu na poli mezinárodního obchodu. Zatím co Tatra se dost dlouho držela vyloženě v naší republice, tak právě Perkins motor dokázal expandovat doslova do celého světa. Tradice těchto motorů tak rozhodně není drobná. Spíše naopak, bavíme se o více jako několika desítkách let trvalých zákazníků po celém světě.