Takto vypadá inteligentní bunda pro bezpečnější jízdu na kole

Skupina zaměstnanců Fordu nadšených pro cyklistiku přišla s unikátní nositelnou chytrou bundou, která umožňuje jezdcům snadněji se orientovat a jasněji ukázat svou přítomnost a záměry ostatním.

Koncept chytré bundy má rukávy, které se rozsvítí, aby ukázaly, když se nositelé chystají odbočit doprava nebo doleva. Navigační aplikace bundy, která je bezdrátově připojena k chytrému telefonu, vibruje na příslušném rukávu, takže jezdci vědí, kudy se vydat, používajíce trasy, které se vyhýbají rušným silnicím a křižovatkám.

A není třeba, aby cyklisté spouštěli oči ze silnice nebo ruce z řídítek, aby se podívali na obrazovku chytrého telefonu.

Zvuková a hmatová rozhraní umožňují jezdcům přijímat hovory, přijímat zprávy a opakovat navigační pokyny. Bunda také integruje blikající brzdové světlo.

Koncept chytré bundy spojuje naši kampaň „Share The Road“, jejímž cílem je podporovat větší harmonii a empatii mezi řidiči i cyklisty. Také se shoduje s týdnem, kdy se cyklistika a technologie dostanou do centra pozornosti prostřednictvím Bike Week UK a London Tech Week 2018.