Jak uniknout z ponořeného vozidla?

Pokud se někdy stanete autonehodou, která způsobí potopení auta, máte jen několik sekund na to, abyste zareagovali a zachránili si život. Zde je to, co je třeba udělat. Reakční doba a rychlost jsou klíčem k přežití. Potápějící se auto se okamžitě neponoří, což znamená, že je zde malá příležitost jednat.

Pokud byste reagovali příliš pomalu, tlak vody by vám mohl přivřít dveře a okna. To znamená, že budete muset rozbít okno. Nezkoušejte přední sklo auta, protože je vyrobeno tak, aby odolalo nárazům.

Místo toho jděte na boční okna. Použijte nohu a kopněte do horní části okna nebo sejměte opěrku hlavy ze sedadla a zaklapněte ji v místě, kde se okno setkává se dveřmi.

K rychlému rozbití okna můžete také použít nástroj na rozbíjení skla, jako je ResQMe. Lze jej snadno uložit do přihrádky na rukavice nebo na klíčenku.

Pokud je auto vzhůru nohama a váš bezpečnostní pás vás zablokuje, může vás nástroj dokonce vyříznout. Po rozbití okna se okamžitě zhluboka nadechněte a plavte ven proudící vodou do bezpečí.