Jak zasadit a pěstovat brambory v bramborových pytlích

Není nic jako chuť čerstvých domácích brambor a je tak snadné je vypěstovat bez ohledu na velikost vaší zahrady. Můžete je pěstovat v zemi, na terase nebo dokonce na balkoně! Jsou také nabité živinami – skvělým zdrojem vitamínu C, B6 a draslíku, abychom jmenovali jen některé. Čtěte dále a zjistěte, jak pěstovat brambory.

Pokud máte omezený prostor, zkuste použít pytle na pěstování brambor. Jednoduše naplňte pytel do jedné třetiny víceúčelovým kompostem a zapracujte nějaké pomalu se uvolňující bramborové hnojivo, než umístíte krájené brambory na kompost. Naučte se snadno pěstovat brambory v bramborových pytlích na vaší terase!

Brambory zakryjte další 15 cm (6 palců) vrstvou kompostu a poté je zalijte. Jakmile výhonky dosáhnou výšky 25 cm (10 palců), doplňte svůj pytel na pěstování brambor dalším kompostem, dokud nedosáhnete poloviny stonků. přidávejte kompost, jak vaše brambory rostou.

To napodobuje „uzemnění“ jako u brambor pěstovaných v zemi a zabraňuje tomu, aby brambory na povrchu zezelenaly a nebyly poživatelné. Pěstování brambor v pytlích snižuje riziko škůdců a chorob. Nejlepším vodítkem, kdy jsou vaše brambory hotové, je počet týdnů od doby výsadby – počet týdnů bude uveden při nákupu brambor.