Tři důvody, proč bychom o elektromobilitě neměli pochybovat jako o ekologické budoucnosti

Kolem všech ekologických změn ve světě se pochopitelně vedou velice vášnivé diskuse. Na jedné straně totiž lidé odmítají přestat používat postupy a výrobky, na které jsou konec konců zvyklí z většiny života. Na druhé pak nemusí přirozeně technologickým novinkám věřit.

S podobnou nedůvěrou se už od svého postupného vzniku setkává samotná elektromobilita jako taková. Dnes se ale podíváme rovnou na tři důvody, proč bychom měli věřit jejímu potenciálu jako ekologické a příjemné budoucnosti.

Neustále se zkracující doba nabíjení

První elektromobily rozhodně nedokázaly nadchnout co se týče dojezdu, a především potom samotné doby nabíjení. Všechno bylo pomalé, neefektivní a zkrátka koncept nevypadal dobře. Postupné budování nových vozů a větší aktivita světových automobilek ale tento trend obrátila vzhůru nohama. Dnes už nabíjení trvá desítky minut a nabíjecí stanice pro elektromobily regulérně mohou mít kompletně připravený vůz pod hodinu, přičemž i po čtvrt hodině už je poměrně dost vysoký efektivní dojezd vozidla. V tom dokázala většina automobilek udělat obrovský pokrok už k dnešnímu dni.

Možnost tankovat zcela zdarma!

Představte si, že byste přijeli k benzínové pumpě a tankovali zcela zdarma. Rozhodně se nedivíme, že si to sami nedokážete představit. Pro elektromobilitu taková budoucnost ale už dává smysl a je opravdu velice blízko. Důvodem je už jenom ten fakt, že jsou dnešní fotovoltaické technologie daleko kupředu. Jak nabíjecí stanice pro firmy, tak i stanice u rodinných domů mohou tak díky solární energii dobíjet vozidla zcela zdarma!

Zlepšující se vlastnosti baterií

Samotné baterie a jejich výroba, která není ekologickým hitem se vedle dostupnosti nabíjecí stanice pro elektromobily stala hlavním terčem kritiky. Jenže v tomto ohledu také civilizace dělá opravdu důmyslné pokroky. Konkrétně bateriové technologie jsou v dnešní době vyvíjeny a testovány s novými prvky, které slíbí ve všech ohledech lepší výsledky. Ekologičtější výrobu, mnohem větší kapacitu baterie a pochopitelně také její vyšší životnost.