Vegetariánská strava nabízí velké množství výhod

Pokud ve své stravě vynecháte maso a vyzkoušíte vegetariánskou stravu, získáte celou řadu výhod.

V současné době se stále častěji objevují vegetariánské restaurace a ničím neobvyklým není ani vegetariánské bistro. Tady všude máte možnost vegetariánskou stravu ochutnat.

Výhody vegetariánské stravy

Díky tomu, že budete konzumovat méně tuku, zbavíte se nějakého toho přebytečného kilogramu. Vegetariánská strava obsahuje více vlákniny, která má pozitivní vliv na trávení a střeva. Zbavíte se tak snáze nepotřebných zbytků. Kromě toho vláknina pomáhá redukovat cholesterol. To se pozitivně projeví na zdraví srdce a na správném krevním tlaku. Díky tomu snížíte riziko srdečních zdravotních komplikací a mozkových příhod.

V rostlinné stravě se navíc nachází velké množství antioxidantů, které pomáhají v boji proti poškozování buněk, které způsobujé škodlivé volné radikály. Navštivte tedy nějaké vegetariánské bistro a ochutnejte místní speciality.

Správně složený vegetariánský jídelníček obsahuje dostatečné množství zeleniny a ovoce, celozrnných produktů, luštěnin, ořechů a semínek. Strava tělu dodá potřebné množství vlákniny, bílkovin, zdravých tuků, minerálních látek, vitamínů a dalších prospěšných živin. Objevuje se v něm minimální množství pokrmů zpracovaných průmyslovou cestou.

GreenTable v Praze

GreenTable je vegetariánské bistro a multifunkční coworkingový prostor v Praze. Prohlédnete-li si místní menu, naleznete v něm pestrý výběr vegetariánských pokrmů, které zde připravují ze sezónních surovin nejvyšší kvality. Ty nakupují u vybraných lokálních dodavatelů. Vzhledem k tomu, že bistro nabízí příjemné prostředí, můžete se zde nejen dobře najíst, ale setkat se zde i s přáteli a známými nebo s kolegy. Je to místo, které má přátelskou atmosféru a ta přímo vybízí k práci, diskuzím, k pořádání vernisáží nebo pravidelných společenských eventů.