Využívejte výhody 3D tisku

3D tisk je jednou z ikonických technologií 21. století. Umožnil levnější a efektivnější vývoj celé škály předmětů, které už není potřeba dělat z mnoha částí, ale často jen z jedné. 3D tiskáren dnes existuje nespočet, liší se velikostí, používaným materiálem i účelem, pro který jsou stvořené. S některými si můžete vytisknout třeba celý dům, jiné vám vytisknou část těla, důležité součástky nebo třeba i jídlo. Dostupnost 3D tiskáren způsobila, že si je stále více lidí pořizuje i domů nebo do firmy.

Jak můžete tyto tiskárny využít?

Některé druhy 3D tiskáren jsou nejen snadno dostupné, ale i velmi levné. Domů, do dílny nebo do firmy si můžete pořídit zejména FDM 3D tiskárny, které tisknou aditivní metodou za pomoci různých filamentů. Dále jsou velmi dostupné SLA 3D tiskárny, ta zase fungují tak, že vytvrzují fotosenzitivní pryskyřici za pomoci UV laseru.

K tisku potřebujete kromě samotné tiskárny také materiály pro tisk a příslušenství pro 3D tiskárny. Vše potřebné si můžete koupit v eshopu na Eshop.sharplayers.cz. Najdete zde vše na jednom místě, adhezivní přípravky pro tisk, vybavení dílny skleněné podložky pro tisk a mnoho dalšího.

Mnoho lidí umí modelovat ve 3D a pro ně je to skvělá příležitost, jak mohou navrhovat celou škálu objektů. Můžete si tisknout potřeby pro domácnost, dělat návrhy domů, součástek, nářadí a čehokoliv dalšího. 3D tisk udělá skvělý dojem na prezentacích, když můžete dát klientovi zmenšený fyzický model projektu přímo do rukou. 3D tiskárny si ale kupují i lidé, kteří ve 3D modelovat neumí. Na internetu je k dispozici nepřeberné množství 3D modelů zdarma, které si stačí jen stáhnout a vytisknout. Náhle zjistíte, že 3D tisk je skvělá zábava pro každého. Dětem můžete tisknout různé hračky a modely, sobě třeba potřeby pro domácnost a širokou škálu dalších předmětů, na které narazíte. Navštivte eshop třeba ještě dnes a zajistěte si svou vlastní 3D tiskárnu, která vám otevře zcela nové možnosti.