I na pánských botách je podpatek vhodným prvkem. Teprve, pokud jsou v prémiové kvalitě

Samotné pánské boty jsou rozhodně jednou z oblastí obuvnictví, která patří mezi ty nejzajímavější. Pokud k tomu přidáme také efekt prémiové kvality a společenské určení, tak se ukazuje celá řada možností a designových řešení, které se rozhodně hodí.

A jednou z takových možností jsou také podpatky a klínky, které se na pánské obuvi objevují. Někdy přitom mají čistokrevný ráz designového prvku, ale jindy naopak mohou plnit dokonce účel zvýšení postavy.

Společenské boty a podpatky jsou tradicí

U žen se rozhodně není čemu divit, protože ty mají podpatek víceméně jako jeden z hlavních signálů, co se týče vážnosti dané situace. Většinou si je berou na pracovní schůzky, rande, společenské události a další podobné. Stejně tak u pánů přitom dokáže takový efekt fungovat. Proto jsou pánské společenské boty většinou vybaveny alespoň drobným klínkem, který zde dělá miniaturní podpatek. Kompletní design, včetně generovaného zvuku pak dává konečně najevo vše, co se má otáčet kolem dané společenské chvíle.

Mohou mít dopad na pohodlnost nošení?

U žen se velice často řeší to, že obuv na podpatcích je všeobecně velice nepříjemná. Rozdíl je ale ten, že dámy přitom mívají také výrazně zúženou špičku bot, což spíše tlačí na prsty. Vyšší podpatky navíc tvoří i na patě značný tlak. Vedle toho pánské boty s podpatkem jsou ve své tradiční verzi i tak pohodlné. Rozhodně nebudete mít feeling běžecké obuvi, ale také si neodnesete ze společenské události otlačky nebo puchýře.

Když potřebujete pár centimetrů navíc

Jenže pánské boty s podpatkem také mohou mít velice odlišnou funkci v podobě zvyšovací obuvi. Muži s nízkým vzrůstem mohou trpět nedostatečným sebevědomím a pokud se blíží opravdu důležité momenty, tak může být podstatný každý jediný centimetr. V takovém případě je pánská zvyšující obuv velice zajímavou alternativou, jak se s takovým problémem vyrovnat. Co se týče samotného pohodlí, a dokonce také vzhledu zvenčí, tak vás překvapí, že nebude v žádném případě sebemenší šance zjistit, že se jedná o zvyšující obuv namísto standardní.